Ana Sayfa Teknoloji Google Analytics istatistiklerini BOT’lara teslim etmeyin

Google Analytics istatistiklerini BOT’lara teslim etmeyin

0
Google Analytics istatistiklerini BOT’lara teslim etmeyin

google-analytics Google Analytics istatistiklerini BOT’lara teslim etmeyin

Google Analytics istatistiklerine bakıldığında son zamanlarda en büyük sorunların başında, Botların sitemizi istilası geliyor. Bu istila sonucunda hemen çıkma oranınız yükseliyor ve Google’da bir türlü üst basamaklara çıkamazken aynı zamanda da Google Analytics üzerinden alınan istatistiklerin doğruluğu sorguluyor oluyoruz. Bunun önüne geçmek için 3 farklı yöntem uygulayacağız.

 

1- Görünüm Ayarlarında Botları Engelle:

Google Analytics  hesabınıza giriş yaptıktan sonra ilgili sitenin Yönetici kısmına girilir ardından Görünüm sekmesinden Ayaları Görüntüle tıklanır. Burada Bot Filtreleme Bilinen botlar ve örümceklerden gelen tüm isabetleri hariç tut kutusu işaretlenir.

 

1 Google Analytics istatistiklerini BOT’lara teslim etmeyin

 

2-Yönlendirmelerden Hariç Tut:

Yönetici kısmından Mülk / İzleme Bilgileri / Yönlendirme Hariç Tutma Listesi kısmına girilir. “Hariç Tutulacak Yönlendirme Ekle” butonundan sitenize gelen Bot sitelerini ekleyebilirsiniz.

2 Google Analytics istatistiklerini BOT’lara teslim etmeyin

3 Google Analytics istatistiklerini BOT’lara teslim etmeyin

 

3-Filtre ekle:

Son olarak bu zararlı botlardan kurtulmak için Filtreleri kullanın Yönetici / Görünüm/ Filtreler’e gelin. Burada Filtre Ekle butona basın. Aşağıdaki resimde görüldüğü şekilde ilgili alanları doldurun.

4 Google Analytics istatistiklerini BOT’lara teslim etmeyin 5 Google Analytics istatistiklerini BOT’lara teslim etmeyin

 

Botsuz, düşük hemen çıkma oranlı Google Analytics’li günler dilerim :)

Önceki İçerik Twitter Verified Onaylanmış Hesap Sistemini Tüm Kullanıcılarına Açtı
Sonraki İçerik Instagram Yorumlarına Filtre Özelliği Geliyor
Yaklaşık 15 yıldır Bilgi Sistemleri alanında çalışmakta. Comodore ile başlayan serüven, 133, 166 MMX, P2, P3, P4, Core, Core2Duo… olarak devam etti. Teknik serviste kasaları söküp takmakla geçen kısa bir sürenin sonunda, sistem odasında kendini buldu. Bu esnada hem sunucu mimarileri öğrenirken bir taraftan da yazılıma merak saldı. Microsoft Front Page ile HTML kodlarını ezberlemeye web siteleri geliştirmeye başladı. Bu yeni dünya da CSS de işin içine girdi. PHP ile ASP arasındaki tercihini ASP’den yana kullandı, ASP ile birlikte Microsoft Access’i veri tabanı olarak tanıdı. Edit Plus’ın bu dönemde büyük yardımları oldu. Sonrasında Microsoft SQL ile yoluna devam etti. Visual Basic işin içine girdi, bir müddet fonksiyonlar ile haşır neşir oldu. ASP.NET ve MVC ile yoluna devam etmektedir.