Google BERT Güncellemesi – Anlamı Ekim 2019

0

Google, beş yıl içinde en önemli güncellemesini açıkladı. BERT güncellemesi, arama sorgularının % 10’unu etkilemesi beklenmektedir. Google BERT nedir ve SEO‘u nasıl etkileyecektir?

BERT Büyük Bir Google Güncellemesidir

Google’a göre bu güncelleme, içeriğe bağlı karmaşık arama sorgularını etkileyecektir.

Google BERT Algoritmasını şu şekilde açıklıyor:

Özellikle daha doğal dil / konuşma sorguları için, BERT aranılan sözcüklerin içeriğini daha iyi anlamasına ve bu soruları yararlı sonuçlarla daha iyi eşleştirmesine yardımcı olabileceğinden, dil anlayışını geliştirmeye yöneliktir.

Özellikle daha uzun cümle ve fazla konuşma sorgusu içinde “için” ve “veya” gibi edatların anlam için çok önemli olduğu yerlerde gerekli aramaları yapar, Arama sorgunuzdaki kelimelerin içeriğini anlayabilecek ve sizin için doğal bir şekilde arama yapmanızı sağlayacaktır.

Google Bert Google BERT Güncellemesi – Anlamı Ekim 2019
Google Bert

Google BERT Algoritması nedir?

Bu sistemle İngilizce olarak yapılan ve “for“, “to” ya da “not” ve “no” gibi sözcüklere bağlı aramalarda, Google’ın gösterdiği sonuçlar karşısında daha az hayal kırıklığı yaşayacaksınız.

BERT ve SEO Etkisi

Google BERT algoritmasıyla, sayfada kullanıcıyı kandırmaya yönelik yazılan yazılar daha arka sayfalarda listelenecek, bunun için özgün içerikler yazılması yine önem kazanacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz