Google Dijital Atölye Sertifikası’nı ben aldım. Sınava nasıl girilir ve sertifika nasıl alınır?

2

Google Dijital Atölye sertifikası nasıl alınır? İnternetin gelişmesiyle artık herkes işin bir ucundan tutmak istiyor. Herkes dijital medyada geziniyor, sosyal medya kullanıyor, online reklam veriyor, Google Analytics ile ziyaretçilerini analiz ediyor.

Google bize bu konuda önümüze kırmızı halı seriyor ve öğrenmemizi istiyor. Ülkemizde ve dünyada dijital pazarlama hakkında eğitim veren bir çok kişi veya kurum bulunmakta. İnsanlar yeni şeyler öğrenmek için bu eğitimlere katılıyor ve bir şeyler öğrenme çabasına giriyorlar. Dilerseniz siz kendi kendinize yani Otodidakt yöntem ile öğrenerek, dijital dünya için farkındalık yaratabilirsiniz.

Online Hedeflerinizi Oluşturun

Unutmayın, dijital dünyada hedeflerinizi oluştururken öne internet varlıklarını oluşturun. Sırasıyla kullanacağınız sosyal medya hesaplarınızı açın, web sitenizi kurun, mobil uyumlu hale getirin ve son aşamada mobil uygulamanız yükleyin.

Google Dijital Atölye Eğitimi

Günümüz teknolojisiyle yeni bilgiler öğrenmek hiç de zor olmasa gerek. Ben de bunu yaptım ve sizlerle de paylaşmak istedim. Google Dijital Atölye projesiyle kendinizi dijital bir öğrenmenin içinde bularak ücretsiz olarak “Dijital Pazarlama Sertifikası”na sahip olabilirsiniz. T. C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TOBB ve İŞKUR işbirliği ile Türkiye’de çok kısa süre önce hayata giren Dijital Atölye projesi ile insanlar kendi bilgilerini ölçebilir, yeni şeyler öğrenebilir ve eğitimlerin sonunda sertifikalarını anında ücretsiz bir şekilde alabilirler.

Google Dijital Atölye Sertifikası’nı ben aldım. Sınava nasıl girilir ve sertifika nasıl alınır?

Dijital Atölye Eğitimi Nasıl Yapılıyor

Türkçe olarak önünüze gelen ekrandan 23 ana konu ve alt konulardan oluşan sertifika sisteminde eğitim videolarını izleyerek veya yazılı olarak bilgisi alarak her konu sonunda bulunan  Bilgini Sına butonuna basarak öğrendiğiniz konu hakkında testlere girebilirsiniz. Yanlış yapma hakkınız var, şayet yanlış yaparsanız geri dönerek doğru cevabı işaretleyebilirsiniz. Google bunu yaparak sizi öğrenmeye zorluyor. İleride yüz yüze eğitimler şeklinde de bu sertifikayı alabileceğinizi kendi sitesinden duyuruyor.

Google Dijital Atölye Eğitimine Nasıl Katılabilirim?

Google Dijital Atölye eğitimine learndigital.withgoogle.com/dijitalatolye adresinden katılabilirsiniz. Google Dijital Atölye‘si web sitesine girdiğinizde sizden kayıt olmanız isteniyor. Bir Gmail hesabınız varsa hemen kayıt olarak oturum açabilirsiniz.

Eğitim İçeriğinde Neler Var?

23 farklı kategoride bir çok konuya çok detaylı bir şekilde yer veriliyor. Çok eğlenceli bir öğrenme alt yapısına sahip. Örneklerle bilgileri pekiştirmenizi sağlıyor.

  • Online’da varlığınızı oluşturun (6 Ders)
  • Aramayla keşfedilin(5 Ders)
  • Arama reklamlarıyla fark edilin (4 Ders)
  • Sosyal medyada fark edilin (4 Ders)
  • Online mağazanızı kurun (2 Ders)
  • Web analizine başlayın (3 Ders)
  • Mobil olanakları keşfedin (3 Ders)

İnternetteki varlıklarınız, web sitesi nasıl işler, web sitesi kurmak, sosyal medya, Arama Motoru Optimizasyonu(SEO), mobil cihaz evrimi, SEM, mobil cihazları anlamak, sosyal medya stratejisi, yurt dışı dijital medya, mobil deneyim, e-ticaret, web analiz, e-mail pazarlaması vb. bir çok konuda bilgiler sunmaktadır.

Google Dijital Atölye Eğitimine Kimler Katılmalı?

Sosyal medya yöneticileri, e-ticaret yöneticileri, bilişim uzmanları, kısaca dijitalin dokunduğu her alanda görev alan herkesin bu eğitime katılarak sertifikaları alması kendi gelişimleri açısından oldukça önemli olacaktır.

Google Dijital Atölye Sertifikası’nı ben aldım. Sınava nasıl girilir ve sertifika nasıl alınır?

Eğitimi 1 Günde Tamamladım

Bir çok kez Google’dan eğitimlere girerek ve gerekli sınavları geçerek sertifikalarımı aldım. Bu sertifika için de 23 konuyu başarılı bir şekilde geçtikten sonra 40 sorudan oluşan Final Sınavına girdim ve bu sınavdan da başarılı bir şekilde çıkarak PDF formatında sertifikamı online olarak elde ettim.

Google Dijital Atölye Google Dijital Atölye Sertifikası’nı ben aldım. Sınava nasıl girilir ve sertifika nasıl alınır?
Google Dijital Atölye

Haydi Dijital severler, artık sıra siz de. Siz de sınava girerek bilgilerinizi pekiştirin ve sertifikanızı alın. Kolay Google Dijital Atölye Sertifika sorularını yanıtlayarak siz de kariyerinizde bir adım daha atlayın.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz