Google Test My Site Servisi

0

Teknoloji devi olan Google kısa bir süre önce sitenize gelen kullanıcıların yüzde kaçının mobil site yükleme hızı sebebiyle kaybedileceği konusunda fikir sahibi veren Test My Site uygulamasını yayınladığını blog sitesinden kullanıcılara duyurdu.

  • Sitenizin mobil hızı: Kullanıcıların % 50’si bir sitenin iki saniye içinde yüklenmesini beklemektedir.
  • Kaybediyor olabileceğiniz ziyaretçi sayısı: Mobil’den web sitelerine girişte her saniyenin önemi vardır.  Yükleme süresi boyunca kaç kişinin sitenizi terk ettiğini bu araçla ortalama olarak öğrenebilirsiniz.
  • Rekabetle nasıl karşılaştırılır: İşletmenizin endüstrinizdeki diğer insanlara nasıl yığılıp yıpranmadığını görün.
  • Sitenizi nasıl daha hızlı hale getireceğiz: Google size sitenizi nasıl hızlandıracağınıza dair özel öneriler içeren bir kişiselleştirilmiş değerlendirme e-postası gönderiyor.

Google Test My Site Servisi

Sitemi test et aracını kullanmak için yapmanız gereken https://testmysite.withgoogle.com/intl/en-gb bu sayfaya girerek sitenizin adresini girip analizin tamamlanmasını beklemek.

Analiz sonrası size sunduğu fikirler ile sitenizi hızlandırmaya yardımcı olan araç ile ben de sitemi test ettim, çok iç açıcı görünmediğini gördüm ve bu konuda gerekli çalışmaları gerçekleştirdim. Ayrıca analiz sonunda size özel bir rapor sunmaktadır.

Mobil sitenizin normalde 5 sn ve altına açılması, bu testten başarılı bir şekilde geçtiğine işaret. Google bloğunda yaptığı örnekte, site yükleme hızını 26 saniyeden 5 saniyeye düşürebilen ve önerilen geliştirmeleri yaparak satışlarını neredeyse iki katına çıkaran firmalardan bahsedilmiş.

Google Test My Site Servisi

Ayrıca Test sonuçlarına göz attığınızda kategorisel olarak ortalamanıza göre yükleme hızınızı ve yapacağınız geliştirmelerle mobil sitenizi ne kadar hızlandırabileceğinizi  görmeniz mümkün.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz