Ana Sayfa Diğer Google’den Efsane Yılan Oyunu

Google’den Efsane Yılan Oyunu

0
Google’den Efsane Yılan Oyunu

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google 19. kuruluş yıl dönümüne özel olarak hazırladığı doğum günü çarkıfeleği oyunu ve doodle sonrası. Efsane Yılan oyununu da yayına aldı. Google Yılan Oyunu

19. kuruluş yılında google arama bölümüne “Google’ın doğum günü çarkıfeleği” yazdığınızda bir oyun karşınıza çıkıyordu. 1998 yıllarında meşhur olan efsane yılan oyununu da artık arama motoruna taşıdı.

Nokia Efsan Oyunu Yılan

Seneler önce, akıllı telefonlar henüz hayatımıza girmemişken, sadece yılan oyunu var diye Nokia telefon alan neslin çocuklarıyız. Google, efsaneyi unutmadı ve onun için özel doodle ve oyun sistemini devreye aldı. Google’de “yılan oyunu“, “snake“, “play snake“, “yılan video oyunu“, “snake video game“, “snake game” aramaları ile karşınıza çıkan efsane oyunda “Oynatmak için Tıklayınız” veya ingilizce interenet tarayıcılarında “Click to Play” linkine basarak oyuna başlayabilirsiniz.

Google’den Efsane Yılan Oyunu
Google Yılan Oyunu

Yılan Oyunu Nasıl Oynanır

Klavyenizde bulunan sağ, sol, yukarı ve aşağı tuşları ile yılanı elmalara doğru ilerletip onları yemesini sağlayarak puanlar topluyoruz. Oyunun hem masaüstü hem de mobil sürümü mevcut.

Ben ilk denemede 18 elma yiyebilmişim, hamlamışız. Hadi eski nesil, klavyeye…

Google’den Efsane Yılan Oyunu
Google Yılan Oyunu İlk Deneme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz