Instagram’a Taslak Geldi

0

Instagram‘da paylaşmaya hazırladığınız bir fotoğrafı kaydedip, geri dönmeniz bugüne kadar mümkün değildi. Bu yüzden geri dönüp yazdıklarınızı, uyguladığınız efektleri kaybediyor, ya da fotoğrafı hemen paylaşmak zorunda kalıyordunuz. Ancak Instagram’ın herkese açmaya başladığı “taslak olarak kaydet” işlevi sayesinde artık paylaşımlarınızı taslak olarak kaydedebileceksiniz.

Android ve iOS kullanıcılarına herhangi bir güncellemeye gerek duyulmadan dağıtılan işlev, çoğu Instagram kullanıcısının işine yarayacak. Özellikle sosyal medya hesaplarıyla uğraşan firmalar, bu sayede gelecekte gönderecekleri gönderileri önceden hazırlayabilecekler.

Trying to create a post that’s just right? With the latest update, you can save as a draft & come back to it later.

Bir gönderiyi nasıl taslak olarak kaydederim?

Oluşturmaya başladığınız bir gönderiyi taslak olarak kaydedip daha sonra paylaşabilirsiniz:

  1. Ekranın alt tarafındaki Instagram’a Taslak Geldi simgesine dokunduktan sonra bir fotoğraf veya video çekin ya da yükleyin
  2. Efektler, filtreler, bir açıklama veya konumunuzu ekleyin
  3. Filtreleme ve düzenleme adımına dönün ve sol üstteki geri okuna dokunun
  4. Ekranın alt tarafında Taslağı Kaydet‘i seçin

Not: Gönderiyi düzenlemeden, insanları etiketlemeden ya da açıklama veya konum eklemeden gönderiyi taslak olarak kaydedemezsiniz.

Taslak olarak kaydettiğiniz gönderileri görmek için Instagram’a Taslak Geldi simgesine ve ardından Kütüphane‘ye dokunun. Gönderiler ekranın alt tarafındaki Taslaklar‘ın altında görünür.

— Instagram (@instagram) September 20, 2016

Test süreci Ağustos’ta başlayan yeni işlev, kademeli olarak sunulduğundan henüz size ulaşmadıysa birkaç gün beklemeniz gerekebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here