Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram’a Taslak Geldi

Instagram’a Taslak Geldi

0
Instagram’a Taslak Geldi

Instagram‘da paylaşmaya hazırladığınız bir fotoğrafı kaydedip, geri dönmeniz bugüne kadar mümkün değildi. Bu yüzden geri dönüp yazdıklarınızı, uyguladığınız efektleri kaybediyor, ya da fotoğrafı hemen paylaşmak zorunda kalıyordunuz. Ancak Instagram’ın herkese açmaya başladığı “taslak olarak kaydet” işlevi sayesinde artık paylaşımlarınızı taslak olarak kaydedebileceksiniz.

Android ve iOS kullanıcılarına herhangi bir güncellemeye gerek duyulmadan dağıtılan işlev, çoğu Instagram kullanıcısının işine yarayacak. Özellikle sosyal medya hesaplarıyla uğraşan firmalar, bu sayede gelecekte gönderecekleri gönderileri önceden hazırlayabilecekler.

Trying to create a post that’s just right? With the latest update, you can save as a draft & come back to it later.

Bir gönderiyi nasıl taslak olarak kaydederim?

Oluşturmaya başladığınız bir gönderiyi taslak olarak kaydedip daha sonra paylaşabilirsiniz:

  1. Ekranın alt tarafındaki Instagram’a Taslak Geldi simgesine dokunduktan sonra bir fotoğraf veya video çekin ya da yükleyin
  2. Efektler, filtreler, bir açıklama veya konumunuzu ekleyin
  3. Filtreleme ve düzenleme adımına dönün ve sol üstteki geri okuna dokunun
  4. Ekranın alt tarafında Taslağı Kaydet‘i seçin

Not: Gönderiyi düzenlemeden, insanları etiketlemeden ya da açıklama veya konum eklemeden gönderiyi taslak olarak kaydedemezsiniz.

Taslak olarak kaydettiğiniz gönderileri görmek için Instagram’a Taslak Geldi simgesine ve ardından Kütüphane‘ye dokunun. Gönderiler ekranın alt tarafındaki Taslaklar‘ın altında görünür.

— Instagram (@instagram) September 20, 2016

Test süreci Ağustos’ta başlayan yeni işlev, kademeli olarak sunulduğundan henüz size ulaşmadıysa birkaç gün beklemeniz gerekebilir.

Önceki İçerik Eski Bayramlar mı? Nerede….
Sonraki İçerik Sosyal Medya Paylaşımları için En Uygun Zamanlar ve Adetler
Yaklaşık 15 yıldır Bilgi Sistemleri alanında çalışmakta. Comodore ile başlayan serüven, 133, 166 MMX, P2, P3, P4, Core, Core2Duo… olarak devam etti. Teknik serviste kasaları söküp takmakla geçen kısa bir sürenin sonunda, sistem odasında kendini buldu. Bu esnada hem sunucu mimarileri öğrenirken bir taraftan da yazılıma merak saldı. Microsoft Front Page ile HTML kodlarını ezberlemeye web siteleri geliştirmeye başladı. Bu yeni dünya da CSS de işin içine girdi. PHP ile ASP arasındaki tercihini ASP’den yana kullandı, ASP ile birlikte Microsoft Access’i veri tabanı olarak tanıdı. Edit Plus’ın bu dönemde büyük yardımları oldu. Sonrasında Microsoft SQL ile yoluna devam etti. Visual Basic işin içine girdi, bir müddet fonksiyonlar ile haşır neşir oldu. ASP.NET ve MVC ile yoluna devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz