Ana Sayfa Yazılım iOS 10.3 Güncellemesi Geldi

iOS 10.3 Güncellemesi Geldi

0
iOS 10.3 Güncellemesi Geldi

Apple yeni iOS sürümü olan iOS 10.3‘ü yayınlandı. 10.2’de var olan hataları kapatan ve telefona biraz daha hız kazandırarak ekstra alan sağlayan iOS 10.3 tüm kullanıcılar için indirilebilir durumda.

iOS 10.3 iOS 10.3 Güncellemesi Geldi
iOS 10.3

Güncelleme dosyası yaklaşık 600 MB büyüklüğünde.  Apple mühendisi Renaud Lienhart tarafından kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “10.3 versiyonunda çok daha dikkatli çalıştıklarını belirterek, animasyonları biraz daha kısaltarak telefonun hızını artırdıklarını” belirtti.

Hangi Yenilikleri Getiriyor?

Bir çok hatayı düzeltirken, aynı zamanda değişen dosya yapısı ile hem hızlanıyor hem de kullanılabilir alanda yaklaşık 1GB’lık bir tasarruf sağlıyor.

 • iPhone’nun Bul uygulamasını kullanarak, AirPods’larızı bulabileceksiniz.
 • Kontrol Merkezi’ne bir Podcast widget’ı ekleyebileceksiniz.
 • Uygulama Uyumluluğunu kontrol edebileceksiniz.
 • Ayarlar’da Apple Kimlik Sekmesini görebileceksiniz.
 • Daha gelişmiş CarPlay uygulamasına sahip olabileceksiniz.
 • Daha hızlı değişen uygulama ikonlarını farkedeceksiniz
 • Yeni Apple Dosya Sistemi(Apple File System (APFS)) ile daha fazla hızlandığını hissedeceksiniz
 • Haritalar’da saatlik hava tahminlerini görebileceksiniz.

Güncellemeye başlamadan önce

iCloud’u veya iTunes’u kullanarak aygıtınızın yedeklemesini oluşturun.

Güncelleme Nasıl Yapılır?

 1. Aygıtınızı güç kaynağına takın ve Wi-Fi ile internete bağlanın.
 2. Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye dokunun.
 3. İndir ve Yükle seçeneğine dokunun. iOS’un güncelleme için daha fazla alana ihtiyaç duyduğunu belirten ve bazı uygulamaları geçici olarak kaldırmanızı isteyen bir ileti görüntülenirse Sürdür’e veya İptal’e dokunun. iOS kaldırdığı uygulamaları daha sonra yeniden yükler.
 4. Şimdi güncellemek için Yükle’ye dokunun. Alternatif olarak Sonra’ya dokunabilir ve Bu Gece Yükle’yi veya Daha Sonra Anımsat’ı seçebilirsiniz. Bu Gece Yükle’ye dokunursanız yatmadan önce iOS aygıtınızı güç kaynağına takmanız yeterlidir. Aygıtınız gece otomatik olarak güncellenir.
 5. İstenirse parolanızı girin.
Önceki İçerik Trabzon’dan Batum’a Yolculuk
Sonraki İçerik Trabzon Eski Zağnos mu? Yeni Zağnos mu?
Yaklaşık 15 yıldır Bilgi Sistemleri alanında çalışmakta. Comodore ile başlayan serüven, 133, 166 MMX, P2, P3, P4, Core, Core2Duo… olarak devam etti. Teknik serviste kasaları söküp takmakla geçen kısa bir sürenin sonunda, sistem odasında kendini buldu. Bu esnada hem sunucu mimarileri öğrenirken bir taraftan da yazılıma merak saldı. Microsoft Front Page ile HTML kodlarını ezberlemeye web siteleri geliştirmeye başladı. Bu yeni dünya da CSS de işin içine girdi. PHP ile ASP arasındaki tercihini ASP’den yana kullandı, ASP ile birlikte Microsoft Access’i veri tabanı olarak tanıdı. Edit Plus’ın bu dönemde büyük yardımları oldu. Sonrasında Microsoft SQL ile yoluna devam etti. Visual Basic işin içine girdi, bir müddet fonksiyonlar ile haşır neşir oldu. ASP.NET ve MVC ile yoluna devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz