Linkedin Pulse Nedir, Nasıl Kullanılır?

0

Linkedin platformunu, Türkiye’de farklı amaçlar için kullanılan bir kesim olsa da iş profesyonellerinin buluştuğu bir sosyal ağ aslında. Genel de iş kontakları kurmak için kullanılıyor, günlük resimlerini paylaşıyor, aptal aptal sorular sorulup anketler yapılıyor. Büyük bir kesim tam olarak işlevsel kullanmasa da aslında Linkedin büyük bir nimet.

Linkedin’in Türkçe dil desteğinine açmadığı, fakat dünya da çok fazla kullanılan biz özelliği mevcut, Pulse

Nedir ki bu Pulse?

2003 yılında Linkedin tarafından satın alınan yayın platformu olan Pulse aslında bir blog sayfasıdır. Burada istediğiniz konular hakkında yayınlar yapabiliyorsunuz.  Bu blog yazılarınıza resim,video ve linkler ekleyebilirsiniz. Gelişmiş text editörü sayesinde istediğini şekilde biçimlendirebiliyorsunuz.

En büyük avantajlarından bir tanesi  yazdığınız tüm yazılar otomatik olarak tüm bağlantılarınıza bildirim olarak gitmektedir. Bu da yazınızın daha fazla okunmasına ve daha fazla kitleye ulaşmanıza olanak sağlıyor, ayrıca Profilinize girdiğinizde Post bölümden yayınlanan yazılarınızı görebiliyorsunuz, yazınızın sağındaki View Stats düğmesine tıklayarak yazıyı kaç kişinin gördüğünü, beğendiğini, yorum yaptığını ve sosyal medya da paylaştığı gibi istatistikleri de görebiliyorsunuz.

 

Pulse Nasıl Kullanılır?

Öncelikle, Linkedin dilinizi İngilizce olması gerekmektedir. Linkedin dilinizi İngilizce yapmak için sağ üstte resminizi üzerine geldiğinizde  Dil bağlantısının yanındaki değiştire tıklayınız. Ardından açılan sayfada dilinizi İngilizce olarak seçiniz.

Linkedin_Pulse Linkedin Pulse Nedir, Nasıl Kullanılır?

 

Pulse’ye nasıl başlarım?

Dilimizi İngilizce olarak değiştirdikten sonra, artık yayın yapmaya hazır hale geldik. Ana sayfaya dönerek güncelleme paylaştığımız yere yeni bir link geldiğini göreceksiniz, “Write and Article” buna tıklayarak yazımızı yazmaya başlayabiliriz.

Linkedin_Pulse1 Linkedin Pulse Nedir, Nasıl Kullanılır?

 

Yazımı nasıl yazarım?

Açılan sayfada yukarıda bahsettiğim gibi metninizi istediğiniz şekilde biçimlendirebilirsiniz. Video, link, resimlerle süsleyebilirsiniz. Yazınızı yayına almak için sağ yukarıdaki Publish tuşuna basabilirsiniz. Bu butona basıldığında tüm bağlantılarınıza otomatik olarak bildirim gidecektir.

 

 

Linkedin_Pulse2 Linkedin Pulse Nedir, Nasıl Kullanılır?

 

Yararlı olması dileğiyle,

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here