Sabah Trafiği ile Akşam Trafiği Arasındaki Farklar

0


Büyük şehirlerde oturanların işe gidip gelirken büyük bir zamanları trafikte geçiyor. Bu insanlardan biri de benim. Hele hele İstanbul’da yaşıyorsanız bu trafik bazen çekilmez bir hal almaya başlıyor.

Sabah Trafiği ile Akşam Trafiği Arasındaki Farklar

Trafiği hiç bir insan sevmez, sevilecek bir tarafı da yoktur. Ama bir seçim yapmanız gerekirse hangi trafiği seçerdiniz. Sabah mı? Akşam mı? Lafı en baştan söylemek istiyorum. Sabah trafiğini seçerdim.

Neden Sabah Trafiği

  • Havanın daha temiz olduğunu hissediyorum,
  • İnsanlar henüz uyanmışlar bir şeylere reaksiyon verme olasılıkları daha düşük,
  • Yollar daha temiz ve düzenli görünüyor,
  • Çakarlı lambalı araç sayısı daha az,
  • İnsanlar biraz daha hoşgörüşü olabiliyor,
  • Sabah evden çıkış zamanları insanlara göre  farklı olduğunda trafik biraz daha az ve akıcı oluyor,
  • Teyzeler, günlere, amcalar muhabbetlere gitmek için sabah erken çıkmıyor,

Sabah Trafiği ile Akşam Trafiği Arasındaki Farklar

Akşam Trafiği

Büyük bir kısmı üst düzey yönetici olan insanların büyük kısmı zaten gün boyunca yorulmuşlardır, trafiğe çıktıklarında bir anda farklı bir yaratığa dönüşerek canavarlaşıyorlar. O naif insanlar bir anda kavgacı, yol vermeyen, burnunun dikine giden insanlar haline gelebiliyorlar.

Çakar lambalı resmi olmayan araç sayısı artıyor, hemen dibinize bitiyorlar, zart zart zart diye yol talep ediyorlar, el kol hareketleri ile sizi iyice taciz ediyorlar. Akşam herkes hemen hemen aynı saatte işten çıktığında trafik çok daha yoğun oluyor, insanlar gün boyunca yoruldukları için hiçbir hareketi kaldıramaz hale geliyorlar en ufak bir harekette hemen asabi bir şekilde tepki veriyorlar. Akşamları yollar kötü bozuk pis, hava yine kirli. Herkesin acelesi var bir an önce eve gidip ayaklarını uzatıp oturmak istiyor. Bazısı eşine dostuna, bazısı evcil hayvanına, bazısı da arkadaşına koşuyor.

Sabah trafiği o nedenle bana daha saf ve temiz geliyor. Birbirimize karşı saygımızı yitirmediğimiz bir dünya dileklerimle, trafiksiz günler…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz