Ana Sayfa Diğer Son Dönemin Modası Stres Çarkı Nedir?

Son Dönemin Modası Stres Çarkı Nedir?

4
Son Dönemin Modası Stres Çarkı Nedir?

Son dönemde adını sıkça duymaya başladığımız Stres Çarkı, yeni nesil çocukların gözdesi haline geldi. Stres topu, stres hamuru derken bir de şimdi Stres Çarkı önümüze çıktı. Teknolojik bir ürün olan bu Stres Çarkı‘nın farklı çeşitleri bulunuyor.

Kalemi parmaklarımızın arasında geçirdiğimiz, kalemi havaya atarak tuttuğumuz, silgiyi geçirdiğimiz, bozuk paraları dans ettirdiğimiz dönemler geride kaldı. Şimdi moda Stres Çarkı.

Stres Çarkı Çeşitleri

Stres çarkının bir çok çeşidi bulunmaktadır. Tek rulmanlı, iki rulmanlı, üç rulmanlı, dört rulmanlı. İngilizce ismi Hand Spinner olan bu ürün Türkiye’de de sıkça kullanılmaya başlandı. Yakın zamanda “Fırrrrrrrrr” sesi, sınıflarda duyulduğu gibi ofislerde de duyulması pek muhtemel görünüyor.

Stres Çarkı Nasıl Kullanılır

Stres çarkının ana odak noktası rulmanlardan tutarak elinizde çevirmeniz ve bu sayede stres atmanızı sağlamasıdır. Üç rulmanlı olanlar en çok rağbet gören modelleridir. Hatta daha rahat dönmeleri için içlerine sprey sıkacak yağlama imkanları bile vardır. Söküp takılabilir ve temizlenebilirler.

Elimizde döndürmek suretiyle stres aldığına inanılan eğlenceli bir ürün olan Stres Çarkı dünyada en çok satan ürünler arasına yerleşmeye başlamışlardır.

İki parmağınız ile orta rulmandan tutarak çevirebilirsiniz, sonrasında durmaya yakın tekrar çevirerek hızlandırabilirsiniz.

Stres Çarkı Son Dönemin Modası Stres Çarkı Nedir?
Stres Çarkı

Stres Çarkının Dönme Süresi Ne Kadardır?

Çevirme hızına bağlı olarak 30 saniye ile 90 saniye arasında ortalama dönüş hızı değişmektedir.

Stres Çarkı Fiyatları Nedir?

Rulman sayısı ve kalitesine göre 4 TL ile 50 TL arasında değişmektedir. İnternet üzerinden bir çok siteden sipariş verilebilir. Aliexpress sayfasında da daha uygun fiyatlara yurt dışından getirtebilirsiniz. Fakat 2-3 hafta bu ürün için beklemeye değmez derseniz, en yakın kırtasiye veya büyük marketlerde de bu ürüne rastlayabilirsiniz.

Çocuklar kadar büyüklerin de ilgisini çeken Stres Çarkı, kısa sürede çok daha fazla yaygınlaşması beklenmektedir.

4 YORUMLAR

  1. merhaba, ben bu konuda cahilimde o rulman dediğiniz hangisi oluyor ? hangisi 4 tane varda hangisine dökmeliyim ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz