Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter Moments Herkesin Kullanımına Açılıyor

Twitter Moments Herkesin Kullanımına Açılıyor

0
Twitter Moments Herkesin Kullanımına Açılıyor

Geçtiğimiz günlerde Instagram Hikayeler ile gündeme gelen Facebook, Snapchat’in özelliğini birebir aldığı gerekçesiyle birçok kişi tarafından eleştirilmişti. Snapchat ve Instagram’ın ardından şimdi de Twitter, teknik olarak Hikayeler (Stories) yapısına benzeyen Twitter Moments (Anlar) özelliğini herkese açacağını duyurdu.

İlk olarak Ekim 2015’te duyurulan ve sadece ABD’de kullanıma sunulan Twitter Moments, platform üzerindeki en önemli anların tweetler ile harmanlanarak bir arada toplandığı bir servis olarak karşımıza çıkmıştı. Ancak Twitter Moments, Twitter’ın en iyi özelliklerinden biri olarak tanımlansa da beklentileri karşılayamamıştı. Snapchat ve Instagram’ın Hikayeler özelliklerini kullanıma sunmasının ardından şimdi de teknik olarak benzer yapıya sahip olan Twitter Moments’ı tüm kullanıcılara açmaya karar verdi.

Twitter Moments Twitter Moments Herkesin Kullanımına Açılıyor

Ne zaman açılacak

Twitter Moments için önümüzdeki haftalarda sınırlı sayıda firma ve kişi ile birlikte çalışacak olan Twitter, önümüzdeki aylarda ise bu özelliği herkesin kullanımına açmış olacak.

Twitter’da sunulan Moments’lara an itibariyle ulaşmanız mümkün. Örneğin buraya tıklayarak Galapagos Adaları’nı Twitter üzerindeki paylaşımlar ile keşfedebilir veya bu anı paylaşabilirsiniz.

Twitter Moments’ın herkese açılmasıyla birlikte, platformun daha kişisel bir yapıya bürüneceği düşünülüyor. Ancak bu sefer beklentileri karşılayıp karşılamayacağı ise merak konusu.

Herhangibir VPN ile bağlanarak Twitter ekranında Moments’i şu an görebiliyorsunuz.

 

Webmasto

Önceki İçerik Elim, Ayağım, Google. Arama Yapmayı Biliyor muyuz?
Sonraki İçerik Linkedin Pulse Nedir, Nasıl Kullanılır?
Yaklaşık 15 yıldır Bilgi Sistemleri alanında çalışmakta. Comodore ile başlayan serüven, 133, 166 MMX, P2, P3, P4, Core, Core2Duo… olarak devam etti. Teknik serviste kasaları söküp takmakla geçen kısa bir sürenin sonunda, sistem odasında kendini buldu. Bu esnada hem sunucu mimarileri öğrenirken bir taraftan da yazılıma merak saldı. Microsoft Front Page ile HTML kodlarını ezberlemeye web siteleri geliştirmeye başladı. Bu yeni dünya da CSS de işin içine girdi. PHP ile ASP arasındaki tercihini ASP’den yana kullandı, ASP ile birlikte Microsoft Access’i veri tabanı olarak tanıdı. Edit Plus’ın bu dönemde büyük yardımları oldu. Sonrasında Microsoft SQL ile yoluna devam etti. Visual Basic işin içine girdi, bir müddet fonksiyonlar ile haşır neşir oldu. ASP.NET ve MVC ile yoluna devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz