Twitter’ın da Limitleri Var

Twitter hakkinda Twitter'ın da Limitleri VarTwitter’daki limitler, sistemin arka tarafındaki yoğunluğun bir kısmını alır, hata sayfalarının görülme sıklığını azaltır ve kesinti sürelerini kısaltır.

Twitter Limitleri

Twitter hesapları için geçerli teknik limitler şunlardır:

  • Direkt mesajlar (günlük): Günlük 1000 mesaj gönderme limiti vardır.
  • Tweetler: Günlük 2,400 adet ve 140 karakter. Günlük güncelleme limiti yarım saatlik daha düşük limitlere bölünmüştür. Retweetler de Tweet olarak sayılır.
  • Hesap e-postasındaki değişiklikler: Saatte dört kez.
  • Takip etme (günlük): Teknik olarak günlük takip limiti 1000 adet olarak belirlenmiştir ancak agresif takip davranışlarını önlemeyi amaçlayan başka düzenlemeler de vardır.
  • Takip etme limiti (hesap temelli): Bir hesap 5000 kullanıcıyı takip ettiğinde, yeni takip etme işlemleri hesaba özel oranlara göre sınırlanır.

Bu limitler  tüm cihazlardaki eylemler için geçerlidir.

Bu limitler Twitter tarafından sitenin yoğun olarak kullanıldığı saatlerde geçici olarak düşürülebilir. Böyle durumlarda, Twitter Status bloğu güncellenmektedir.

 

Limite ulaştığımda ne olur?

Limitlerden birine ulaştığınızda, hangi limite ulaştığınızı belirten bir hata mesajı alırsınız. Direkt mesaj, Tweet, hesap e-posta değişikliği ve API isteği limitleri gibi zamana dayalı limitler söz konusu olduğunda, zaman kısıtlaması ortadan kalktıktan sonra işlemi tekrar deneyebilirsiniz.

 

Önceki İçerikASP.NET Web Kontrol Özellikleri
Sonraki İçerikEngagement Rate (Etkileşim Oranı) Nedir?
Yaklaşık 15 yıldır Bilgi Sistemleri alanında çalışmakta. Comodore ile başlayan serüven, 133, 166 MMX, P2, P3, P4, Core, Core2Duo… olarak devam etti. Teknik serviste kasaları söküp takmakla geçen kısa bir sürenin sonunda, sistem odasında kendini buldu. Bu esnada hem sunucu mimarileri öğrenirken bir taraftan da yazılıma merak saldı. Microsoft Front Page ile HTML kodlarını ezberlemeye web siteleri geliştirmeye başladı. Bu yeni dünya da CSS de işin içine girdi. PHP ile ASP arasındaki tercihini ASP’den yana kullandı, ASP ile birlikte Microsoft Access’i veri tabanı olarak tanıdı. Edit Plus’ın bu dönemde büyük yardımları oldu. Sonrasında Microsoft SQL ile yoluna devam etti. Visual Basic işin içine girdi, bir müddet fonksiyonlar ile haşır neşir oldu. ASP.NET ve MVC ile yoluna devam etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here