Ana Sayfa Sosyal Medya Yeni Trend Mannequin Challenge

Yeni Trend Mannequin Challenge

0
Yeni Trend Mannequin Challenge

Son zamanların yeni trendi “Mannequin Challenge“, biz Türklerin tabiri ile “Duran Adamlar”… Zamanı durduralım, manken gibi sabit kalalım. Hareketsiz olalım…

 

Mannequin Challenge, 2016 yılında ortaya çıkan yeni bir internet akımı. Mannequin, İngilizce manken anlamına gelmektedir.Bu yeni akım Florida’daki Edward H. White Lisesi’nde başladı. İlk videoda gençler bir müzik sesi eşliğinde hiç kıpırdamadan duruyorlardı. Daha sonra bu akım dallanıp budaklandı, artık bir kısa film tadında Mannequin Challenge’lar çekilmeye başlandı.

 

Mannequin Challenge nedir?

Olayımız kısaca, vitrin mankeni gibi donup kalmak,  sen bir iş ya da eylem yaparken donuyorsun, arkadaşın da seni videoya çekiyor. Ne kadar kalabalık gruplarla yapılırsa, o kadar eğlenceli oluyor. Durum öyle bir hale geldi ki; futbol kulüpleri, top modeller, TV programı ekipleri, ünlüler, ünsüzler herkes bu trend üzerinden yürüdü.

 

Trend şu an tam sürat yayılıyor, her an yeni bir ünlü Mannequin Challenge ile sosyal medyada yer alıyor. Sokak ortasında aniden donup kalan kişiler görürseniz sakın şaşırmayın, Mannequin Challenge yapıyorlardır deyin ve geçin. Hadi şimdiden hepimize kolay gelsin.

 

Örnekler:

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz