Yazılımlarınızı Renklendirin

0

Yazılımcıların en büyük sıkıntısı bir yazılımın alt tabanını oluşturduktan sonra onun renklendirme, görselleştirme aşamasıdır. Bunun için yazılımlarınızı renklendirin.

Kod geliştiriciler için öncelik fonksiyonelitedir, yazılımın işlemleri eksiksiz olarak yerine getirmesidir, select, update, delete, insert komutlarının yerli yerinde kullanılmasıdır. Projenin analiz ve yazılım aşamaları tamamlandıktan sonra karşıdaki kişi, kişiler veya müşteriler için önemli olan bir nokta da bu yazılımın eğlenceli şekilde kullanılmasınının sağlanmasındır.

Günümüzde artık web tabanlı yazılımlar, bulut ortamında çalışmakta ve her yerden bu yazılımlara erişilebilmektedir. Yazılımlara erişmek için hız ne kadar önemliyse görsellikte o anlamda önem kazanmaktadır. Yazılımları renklendirmek için son dönemin teknolojilerinin (HTML5, JQUERY, CSS, vb.) yanı sıra ufak tefek görsellerle süslemek hem projelere albeni katmakta hem de yapılan işin kalitesini ön planda vurgulamaktadır.

Icon bankası olarak 2 siteyi önermek istiyorum. Bu sitelerde farklı ölçülerde, farklı görünümlerde bir çok icon yer almaktadır. Ücretli olanlar olduğu kadar, çok fazla sayıda ücretsiz icon da yer almaktadır.

Bu sitelerde var olan iconları kullanmanız projelerinizin daha fazla benimsenmesini sağlayacak ve user friendly bir tasarım orataya çıkaracaktır.

Unutmayın, görselsiz yazılım boyasız bir arabaya benzer…

www.findicons.com
www.iconfinder.com (Favorim)