Ana Sayfa Yazılım Yazılımlarınızı Renklendirin

Yazılımlarınızı Renklendirin

0
Yazılımlarınızı Renklendirin

Yazılımcıların en büyük sıkıntısı bir yazılımın alt tabanını oluşturduktan sonra onun renklendirme, görselleştirme aşamasıdır. Bunun için yazılımlarınızı renklendirin.

Kod geliştiriciler için öncelik fonksiyonelitedir, yazılımın işlemleri eksiksiz olarak yerine getirmesidir, select, update, delete, insert komutlarının yerli yerinde kullanılmasıdır. Projenin analiz ve yazılım aşamaları tamamlandıktan sonra karşıdaki kişi, kişiler veya müşteriler için önemli olan bir nokta da bu yazılımın eğlenceli şekilde kullanılmasınının sağlanmasındır.

Günümüzde artık web tabanlı yazılımlar, bulut ortamında çalışmakta ve her yerden bu yazılımlara erişilebilmektedir. Yazılımlara erişmek için hız ne kadar önemliyse görsellikte o anlamda önem kazanmaktadır. Yazılımları renklendirmek için son dönemin teknolojilerinin (HTML5, JQUERY, CSS, vb.) yanı sıra ufak tefek görsellerle süslemek hem projelere albeni katmakta hem de yapılan işin kalitesini ön planda vurgulamaktadır.

Icon bankası olarak 2 siteyi önermek istiyorum. Bu sitelerde farklı ölçülerde, farklı görünümlerde bir çok icon yer almaktadır. Ücretli olanlar olduğu kadar, çok fazla sayıda ücretsiz icon da yer almaktadır.

Bu sitelerde var olan iconları kullanmanız projelerinizin daha fazla benimsenmesini sağlayacak ve user friendly bir tasarım orataya çıkaracaktır.

Unutmayın, görselsiz yazılım boyasız bir arabaya benzer…

www.findicons.com
www.iconfinder.com (Favorim)

Önceki İçerik Masallar Şehri Bruges, Brugge, Brügge
Sonraki İçerik Anlık bir program: Heybeliada
Yaklaşık 15 yıldır Bilgi Sistemleri alanında çalışmakta. Comodore ile başlayan serüven, 133, 166 MMX, P2, P3, P4, Core, Core2Duo… olarak devam etti. Teknik serviste kasaları söküp takmakla geçen kısa bir sürenin sonunda, sistem odasında kendini buldu. Bu esnada hem sunucu mimarileri öğrenirken bir taraftan da yazılıma merak saldı. Microsoft Front Page ile HTML kodlarını ezberlemeye web siteleri geliştirmeye başladı. Bu yeni dünya da CSS de işin içine girdi. PHP ile ASP arasındaki tercihini ASP’den yana kullandı, ASP ile birlikte Microsoft Access’i veri tabanı olarak tanıdı. Edit Plus’ın bu dönemde büyük yardımları oldu. Sonrasında Microsoft SQL ile yoluna devam etti. Visual Basic işin içine girdi, bir müddet fonksiyonlar ile haşır neşir oldu. ASP.NET ve MVC ile yoluna devam etmektedir.