15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne Alternatif

0

15 Temmuz Şehitler Köprüsü‘nde Serbest Geçiş Sistemi için gişelerin kaldırılmasına yönelik çalışmalar 20 Nisan 2017 Perşembe günü başlatıldı.

Sonuç böyle olunca, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü‘nde özellikle akşam trafiği çekilmez bir hal alıyor. İnsanlar alternatif yolları denemeye başlıyor. Ben de bundan yola çıkarak alternatif yollar hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağım.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Serbest Geçiş Sistemi Ne Zaman Bitecek

Karayolları Genel Müdürlüğü‘nün yol durumu bültenine göre yaklaşık 3 ay sürmesi planlanan çalışmaların 15 Temmuz 2017 tarihinde tamamlanması bekleniyor.

Serbest Geçiş Sistemi Neler Sağlayacak

Şerit bağımsız olarak her araç istediği şeritten geçecek ister OGS ister HGS’si olsun okuma işlemi otomatik olarak yapılabilecek.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Alternatif 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne Alternatif
15 Temmuz Şehitler Köprüsü Alternatif

Asya’dan Avrupa’ya Alternatif Yollar

15 Temmuz Şehitler Köprüsü‘nü kullanmak istemiyorsanız;

  • Üsküdar‘dan  Şile yoluna devam edilir ve Fatih Sultan Mehmet 2. köprü yoluna bağlanabilirsiniz. Köprüyü geçtikten sonra Kağıthane sapağından çıkarak Çağlayan, Taksim, Mecidiyeköy, Şişli istikametlerine doğru dönebilirsiniz.
  • Kadıköy’den çıkar, E-5’den Ataşehir tarafından gelerek, 2. köprü yoluna bağlanabilirsiniz.
  • Kartal, Maltepe, Küçükyalı, Bostancı‘dan devam ederek Kozyatağı Carrefour önünden 2. köprü yoluna bağlanabilirsiniz. Dilerseniz Küçükbakkalköy‘den devam ederek Dudullu, oradan Şile yoluna bağlanıp son noktada 2. köprüye bağlanabilirsiniz.
  • Çekmeköy, Dudullu, Ümraniye‘den ister Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri önünden gelip bağlanabilir, dilerseniz Çekmeköy Doğapark‘ın oradan Mimar Sinan Mahallesi’nden 3. köprü yoluna bağlanarak, oradan da ara yolla 2. köprü yoluna bağlanabilirsiniz.
  • Direk 3. köprü Mimar Sinan‘dan karşıya geçerek Kemerburgaz‘dan gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz.
  • Kartal, Maltepe, Küçükyalı, Bostancı, Kozyatağı, Göztepe, Koşuyolu E5’den takip edilerek Avrasya tünelinden karşıya geçebilirsiniz.
  • Beykoz Çubuklu-İstinye arabalı vapuru ile karşıya geçerek sahil yolundan veya iç yollardan gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz.
  • Kartal, Maltepe, Küçükyalı, Bostancı, Kozyatağı, Göztepe, Koşuyolu, Harem E5’den takip edilerek arabalı vapur ile Sirkeci’ye karşıya geçebilirsiniz.

Avrupa’dan Asya’ya Alternatif Yollar

Yukarıda yazmış olduğum tüm yolların tersi şeklinde hareket ederek alternatif yollar sağlayabilirsiniz. Ayrıca, E-5’den gelerek Çağlayana gelmeden Kağıthane sapağından giriş yapıp AKOM‘un önünden 2. köprüye bağlanmak çok fazla rahatlık sağlayacaktır.

Seyrantepe‘de oluşan yoğunluğu Beşiktaş tarafına girerek İşbankası Kuleler önünden de 2. köprü yoluna bağlanabilirsiniz.

En kolayı hiç düşünmeden direk dilediğiniz yerden Mimar Sinan Köprüsü yoluna bağlanır ve karşıya geçersiniz. Ortalama olarak 30 km yolunuzu uzatsa ve minimum 25 TL cebinizden çıkacak olsa da alternatifler arasında değerlendirebilirsiniz.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here