Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Mesajlarına Alt Metin Nasıl Eklenir?

Instagram Mesajlarına Alt Metin Nasıl Eklenir?

1
Instagram Mesajlarına Alt Metin Nasıl Eklenir?

Instagram yayınlarınızın daha geniş bir kitleye erişilebilir yapmak mı istiyorsunuz? Görme engellilerin içeriğinizi tüketmesine yardımcı olan Instagram yayınlarınıza ek metin ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Bu makalede, Instagram yazılarınıza nasıl alt metin yazılacağını ve ekleneceğini keşfedeceksiniz.

Alt metin, görüntüleri genellikle web sayfalarında tanımlamak için kullanılan kısa bir cümledir. Ancak sosyal medya genişledikçe, sosyal platformlara yüklenen resimlere genellikle alt metin de eklenebilir hale gelmiştir.

Bir resim belirli bir nedenle yüklenemezse, resmin yerine görünen metin açıklaması, bu resme eklenen alt metindir.

Genel olarak kullanılan alt metnin ikinci nedeni, arama motoru sorgularında daha iyi sırada yer almaktır. Çoğu web sitesi SEO ve metin içeriği için odaklanmaktadır. Fotoğraflar ve görsel bileşenler de genellikle önemli arama kriterleri arasında yer almaktadır. Resimlere alt metin etiketleri eklemek, bu arama sonuçlarında sıralamaya yardımcı olmaktadır.

Instagram Mesajlarına Alt Metin Nasıl Eklenir?

Instagram, alt metin ekleme işlemi çok basit bir şekilde gerçekleşebilir, hem eski hem de yeni göndereceğiniz tüm postlara ekleme imkanınız bulunmaktadır.

Yeni Instagram Mesajlarına Alt Metin Ekleme

Resminizi seçin, uygulanacak filtreyi seçin ve ilerleyin. Konum, etiket ve açıklama alanının bulunduğu ekranda en alt kısımda yer alan “Gelişmiş Ayarlar” linkine tıklayın. Açılan sayfada “Alternatif Metin Yaz” kısmından ALT bilgisini ekleyebilirsiniz.

Eski Instagram Mesajlarına Alt Metin Ekleme

Eski eklenen mesajınızı düzenleyin. Yine alt kısımda yer alan “Gelişmiş Ayarlar” linkine tıklayın. Açılan sayfada “Alternatif Metin Yaz” kısmından ALT bilgisini ekleyebilirsiniz.

Instagram Alt Instagram Mesajlarına Alt Metin Nasıl Eklenir?
Önceki İçerik Özel Güvenlik Yazılımı
Sonraki İçerik Kamp, Kamçılık ve Kamp Kültürü
Yaklaşık 15 yıldır Bilgi Sistemleri alanında çalışmakta. Comodore ile başlayan serüven, 133, 166 MMX, P2, P3, P4, Core, Core2Duo… olarak devam etti. Teknik serviste kasaları söküp takmakla geçen kısa bir sürenin sonunda, sistem odasında kendini buldu. Bu esnada hem sunucu mimarileri öğrenirken bir taraftan da yazılıma merak saldı. Microsoft Front Page ile HTML kodlarını ezberlemeye web siteleri geliştirmeye başladı. Bu yeni dünya da CSS de işin içine girdi. PHP ile ASP arasındaki tercihini ASP’den yana kullandı, ASP ile birlikte Microsoft Access’i veri tabanı olarak tanıdı. Edit Plus’ın bu dönemde büyük yardımları oldu. Sonrasında Microsoft SQL ile yoluna devam etti. Visual Basic işin içine girdi, bir müddet fonksiyonlar ile haşır neşir oldu. ASP.NET ve MVC ile yoluna devam etmektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz