Ana Sayfa Teknoloji iOS 9.3.5 yayınlandı!

iOS 9.3.5 yayınlandı!

0
iOS 9.3.5 yayınlandı!
iOS 9.3.5 iOS 9.3.5 yayınlandı!
iOS 9.3.5

Apple mobil cihazları için iOS 10 öncesi güncellemelerine devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda güvenlik için iOS 9.3.4 güncellemesini yayınlayan Apple, şimdi de iOS 9.3.5 adı altında yine kritik bir güvenlik güncellemesi dağıtmaya başladı.

 

25 Ağustos itibari ile dağıtılmaya başlayan iOS 9.3.5 güncellemesinin iPhone’larda bulunan kritik bir güvenlik açığını da kapattığı söyleniyor. Bu açık ise kötü niyetli insanların iPhone kullanıcılarının kişisel verilerine erişim imkanı sunuyordu. Bu güncelleme ile güvenlik sorunu ortadan kalkmış oldu.

 

Apple tarafından yaklaşık 39 MB boyutunda yayınlanan güncellemede herhangibir yenilik bulunmuyor, sadece  iPhone ve iPad için önemli bir güvenlik güncelleştirmesi sağlandığı belirtiliyor.

IOS 9.3.5 Nasıl Yüklenir?

IOS 9.3.5 güncellemesini Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünden veya iPhone/iPad’i iTunes’a bağlayıp güncellemeleri denetle seçeneğini kullanarak yükleyebilirsiniz.

IOS 9.3.5 sürümüyle ilgili Apple tarafından yapılan açıkla linki https://support.apple.com/tr-tr/HT201222

 

Bu güncellemeyi alabilen cihazlar ise şu şekilde;

iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4 ve iPod touch 5.

Önceki İçerik Whatsapp Hesap Bilgilerinizi Paylaşmasın
Sonraki İçerik Verileriniz Yedekleyin, Veri Yedeklemenin Önemi
Yaklaşık 15 yıldır Bilgi Sistemleri alanında çalışmakta. Comodore ile başlayan serüven, 133, 166 MMX, P2, P3, P4, Core, Core2Duo… olarak devam etti. Teknik serviste kasaları söküp takmakla geçen kısa bir sürenin sonunda, sistem odasında kendini buldu. Bu esnada hem sunucu mimarileri öğrenirken bir taraftan da yazılıma merak saldı. Microsoft Front Page ile HTML kodlarını ezberlemeye web siteleri geliştirmeye başladı. Bu yeni dünya da CSS de işin içine girdi. PHP ile ASP arasındaki tercihini ASP’den yana kullandı, ASP ile birlikte Microsoft Access’i veri tabanı olarak tanıdı. Edit Plus’ın bu dönemde büyük yardımları oldu. Sonrasında Microsoft SQL ile yoluna devam etti. Visual Basic işin içine girdi, bir müddet fonksiyonlar ile haşır neşir oldu. ASP.NET ve MVC ile yoluna devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz