Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter Verified Onaylanmış Hesap Sistemini Tüm Kullanıcılarına Açtı

Twitter Verified Onaylanmış Hesap Sistemini Tüm Kullanıcılarına Açtı

0
Twitter Verified Onaylanmış Hesap Sistemini Tüm Kullanıcılarına Açtı

Sadece belli bir kesimin işlem yapmasına açık olan onaylanmış hesap sistemi, geçen hafta itibari ile tüm kullanıcılara açıldı. Hesabınızın “Twitter Verified Account” olması için Twitter sizlerden bir takım bilgiler istemektedir. Bu bilgilerin doğruluğu ışığında hesabınıza mavi rozet takabileceksiniz. Şu an çok yoğun bir şekilde talep geldiğinden, Twitter bu taleplere min. 2 hafta da dönüş yapabilmektedir.

 

Onaylanmış hesap başvurusunu yapabilmek için bazı özellikleri taşımanız gerekiyor:

  • Doğrulanmış bir telefon numarası
  • Doğrulanmış e-posta adresi
  • Twitter’da biyografiniz bölümünü doldurmuş olmanız
  • Geçerli bir profil fotoğrafı
  • Doğrum tarihi (gizli olarak ayarlanabiliyor)
  • Bir web sitesi
  • Tweet’lerinizin herkese açık olması
  • Açıklama formu

Formda 500 karakter sınırlamaya sahip mesaj kutucuğu bulunuyor. Buraya neden hesabınızın onaylanması gerektiğini yazıyorsunuz. Fakat bu kutucuğa web sitesi adresi yazarsanız Next butonu pasif hale geçiyor. Bu sebeple Twitter.com/kullaniciadi yerine @kullaniciadi, web sitesi adresinizi yazacaksanız websitem.com yerine websitem[.]com yazmalısınız.

Bu şartları yerine getiren hesaplar,  kontrol ediliyor. Doğrulansa da doğrulanmasa da Twitter tarafından size bilgi maili gönderiliyor. Ayrıca sizlerden kimlik fotokopinizi de isteyebiliyor. Tüm gönderilen başvurular, yukarıdaki bilgiler doğru olsa dahi kabul edilmeme olasılığı bulunmaktadır. Red başvurusu alırsanız, 1 ay bekleyip tekrardan başvuru işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınızı doğrulamak için https://verification.twitter.com/welcome adresini ziyaret ediniz

Twitter Verified Twitter Verified Onaylanmış Hesap Sistemini Tüm Kullanıcılarına Açtı
Twitter Verified
Önceki İçerik ActivityCheck Etkinlik Kontol Uygulaması
Sonraki İçerik Google Analytics istatistiklerini BOT’lara teslim etmeyin
Yaklaşık 15 yıldır Bilgi Sistemleri alanında çalışmakta. Comodore ile başlayan serüven, 133, 166 MMX, P2, P3, P4, Core, Core2Duo… olarak devam etti. Teknik serviste kasaları söküp takmakla geçen kısa bir sürenin sonunda, sistem odasında kendini buldu. Bu esnada hem sunucu mimarileri öğrenirken bir taraftan da yazılıma merak saldı. Microsoft Front Page ile HTML kodlarını ezberlemeye web siteleri geliştirmeye başladı. Bu yeni dünya da CSS de işin içine girdi. PHP ile ASP arasındaki tercihini ASP’den yana kullandı, ASP ile birlikte Microsoft Access’i veri tabanı olarak tanıdı. Edit Plus’ın bu dönemde büyük yardımları oldu. Sonrasında Microsoft SQL ile yoluna devam etti. Visual Basic işin içine girdi, bir müddet fonksiyonlar ile haşır neşir oldu. ASP.NET ve MVC ile yoluna devam etmektedir.