Ana Sayfa Teknoloji Windows 10 Yıldönümü Güncelleştirmesi

Windows 10 Yıldönümü Güncelleştirmesi

0
Windows 10 Yıldönümü Güncelleştirmesi

Windows 10 Windows 10 Yıldönümü GüncelleştirmesiWindows 10 Yıldönümü Güncelleştirmesi, Windows 10’un kullanıma sunulmasından bu yana yıldönümüne özel ikinci büyük güncelleştirmedir. Microsoft, bu güncelleştirmenin daha çok müşteriler tarafından kendilerine iletilen taleplerden oluştuğunu belirtti.

 

Güncelleştirme sürüm 1607 numarası ile geliyor. Öncelikle yeni bilgisayarlara sonrasında da diğer bilgisayarlara otomatik olarak indirilip, yüklenmektedir.

 

Windows Haritalar, Microsoft Edge ve Office gibi programlarla uyumlu şekilde çalışan Windows Ink,  ekran görüntüleri üzerine çizim yapmaya olanak sağlıyor. Parmaklarla da kullanılabilen Windows Ink, Surface Pro 4 ve Surface Book gibi cihazlarında görev çubuğunda veya eylem merkezi üzerinden aktif hale geliyor.

 

Daha gelişmiş bildirim merkezi, görev çubuğundaki iyileştirmeler ve arayüzde yapılan daha kapsamlı kişiselleştirme seçenekleri Windows 10 Yıldönümü güncellemesinin sunduğu diğer yenilikler arasında. Koyu renkli temanın da sunulduğu güncellemede Cortana da bundan böyle kilit ekranında çalışabiliyor ve soruları cevaplayabiliyor. Microsoft Edge tarayıcısına eklenen eklenti desteği de bir başka yenilik. Windows 10 Yıldönümü güncellemesini Windows Update bölümü üzerinden indirebilirsiniz.

 

Daha güvenli, verimli, kişisel ve güçlü cihazlar başlıkları ile ön plana çıkan güncelleme aşağıdaki yenilikleri sunuyor.

Daha Güvenli:

  • Windows daha fazla dahili güvenlik özelliği ve daha güvenli kimlik doğrulama özelliği sunar. Sürekli etkin güncelleştirmeler, cihazınızı desteklenen ömrü boyunca güvende tutmanıza yardımcı olur.
  • Windows Hello, parolalar hakkındaki düşüncelerinizi değiştirir. Windows cihazlarınızın kilidini en hızlı ve güvenli şekilde kaldırmanızı sağlayan parolasız oturum açma yöntemidir.1 Windows Hello yüzünüzü, parmak izinizi veya cihazınızı kullanarak sizi başkalarından ayırır. Sizi dostça selamlar, uygulamalarda ve Microsoft Edge web sitelerinde bile çalışır.
  • Şimdiye kadarki en güvenli Windows olan Windows 10 ile cihazınızın desteklenen ömrü boyunca virüs koruması, güvenlik duvarı, Defender ve kimlik avından korunma teknolojileri dahil olmak üzere eksiksiz korumaya sahip olursunuz. Şu anki ve gelecekteki tehditlere karşı korunmanıza yardımcı olacak daha fazla güvenlik özelliğine ve sürekli güncelleştirmelere hiçbir ek ücret ödemeden, yerleşik olarak sahip olursunuz.

Verimli:

  • Organize olmanıza, fikir bulmanıza, çevrimiçi işlemler yapmanıza ve işleri hızlıca halletmenize yardımcı olan daha yenilikçi araçlarla üretkenliğinizi ikiye katlayın.
  • Microsoft Edge, Windows 10 için oluşturulmuş modern tarayıcıdır. Da
    n işleri çevrimiçi olarak halletmek üzerinedir. Web sayfalarına doğrudan yazın, işaretlediklerinizi başkalarıyla paylaşın, uzantılar kullanın ve daha pek çok şey yapın.
  • Windows Ink’in yeteneğiyle düşünceleri hızlıca eyleme dönüştürün.4 Oturum açmanıza gerek kalmadan doğal bir biçimde, fikirlerinizi düşündüğünüz hızda not alın.

İşleri daha hızlı halledin

Windows çoklu görev araçlarıyla doludur: organize olmanızı, odaklanmanızı ve her şeye hazır olmanızı sağlayan özel bir başlat menüsü, canlı kutucuklar, tutturma yardımı, görev görünümü ve sanal masaüstleri. Harika işleri daha hızlı başarın.

 

İşlem yapmak için tek yer

İşlem Merkezi, birçok uygulamadan alınan bildirimler gibi ihtiyacınız olan şeylere, kolay erişilen tek noktadan hızlı erişim sunar.

 

Dizüstü bilgisayarınızı bir tablet gibi kullanın

Tablet Modu, ikisi bir arada veya dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarınızda sorunsuz ve dokunmatik öncelikli bir deneyim sunar. Uygulamalar sorunsuz bir şekilde ölçeklenir ve ekrandaki özellikler kolay gezinme için uyumludur.

 

Windows yaşam tarzınıza uyum sağlar. Daha kişisel bir dijital asistanın, oyun oynamak için şimdiye kadarki en iyi Windows’un ve cihazınızla telefonunuzun senkronize kalmasını sağlayan özelliklerin tadını çıkarın.

 

Yeni emoji klavye

Yeni emoji klavyede yeni bir yazı tipi ile daha fazla renk ve dış görünüm ton seçenekleriyle 25 dilde sunulan canlı ve neşeli emoji kategorileri yer alır.

 

Windows koyu mod

Uygulamalarınızı anında açık moddan koyu moda geçirin. Bu mod, gece çalışırken veya uçaktayken oluşan düşük ışık koşulları için idealdir.

 

Kilit ekranında müzik kontrolleri

Cihazınızı kilitlediğinizde müzik çalıyorsanız, artık oynatma işlemini doğrudan kilit ekranınızdan kontrol edebilirsiniz.

 

Telefon gibi görünür, bilgisayar gibi çalışır

Continuum’un gücüyle Windows 10 telefonunuz daha çok şey başarabilir. Daha fazla iş halletmek için bir kişisel bilgisayar olarak kullanın veya eğlence zamanı geldiğinde büyük ekranlı bir projektöre dönüştürün; tüm bu işlemleri telefonunuza bağlı kalmadan yapın.

 

Güncelleştirmeye ait orjinal link https://www.microsoft.com/tr-tr/windows/features

 

Önceki İçerik IOS 9.3.4 Yayınlandı
Sonraki İçerik ASP.NET Web Kontrol Özellikleri
Yaklaşık 15 yıldır Bilgi Sistemleri alanında çalışmakta. Comodore ile başlayan serüven, 133, 166 MMX, P2, P3, P4, Core, Core2Duo… olarak devam etti. Teknik serviste kasaları söküp takmakla geçen kısa bir sürenin sonunda, sistem odasında kendini buldu. Bu esnada hem sunucu mimarileri öğrenirken bir taraftan da yazılıma merak saldı. Microsoft Front Page ile HTML kodlarını ezberlemeye web siteleri geliştirmeye başladı. Bu yeni dünya da CSS de işin içine girdi. PHP ile ASP arasındaki tercihini ASP’den yana kullandı, ASP ile birlikte Microsoft Access’i veri tabanı olarak tanıdı. Edit Plus’ın bu dönemde büyük yardımları oldu. Sonrasında Microsoft SQL ile yoluna devam etti. Visual Basic işin içine girdi, bir müddet fonksiyonlar ile haşır neşir oldu. ASP.NET ve MVC ile yoluna devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz