Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter’ın da Limitleri Var

Twitter’ın da Limitleri Var

0
Twitter’ın da Limitleri Var
Twitter Limitleri Twitter’ın da Limitleri Var
Twitter Limitleri

Twitter’daki limitler, sistemin arka tarafındaki yoğunluğun bir kısmını alır, hata sayfalarının görülme sıklığını azaltır ve kesinti sürelerini kısaltır. Twitter Limitleri

Twitter Limitleri

Twitter hesapları için geçerli teknik limitler şunlardır:

  • Direkt mesajlar (günlük): Günlük 1000 mesaj gönderme limiti vardır.
  • Tweetler: Günlük 2,400 adet ve 140 karakter. Günlük güncelleme limiti yarım saatlik daha düşük limitlere bölünmüştür. Retweetler de Tweet olarak sayılır.
  • Hesap e-postasındaki değişiklikler: Saatte dört kez.
  • Takip etme (günlük): Teknik olarak günlük takip limiti 1000 adet olarak belirlenmiştir ancak agresif takip davranışlarını önlemeyi amaçlayan başka düzenlemeler de vardır.
  • Takip etme limiti (hesap temelli): Bir hesap 5000 kullanıcıyı takip ettiğinde, yeni takip etme işlemleri hesaba özel oranlara göre sınırlanır.

Bu limitler  tüm cihazlardaki eylemler için geçerlidir.

Bu limitler Twitter tarafından sitenin yoğun olarak kullanıldığı saatlerde geçici olarak düşürülebilir. Böyle durumlarda, Twitter Status bloğu güncellenmektedir.

Limite ulaştığımda ne olur?

Limitlerden birine ulaştığınızda, hangi limite ulaştığınızı belirten bir hata mesajı alırsınız. Direkt mesaj, Tweet, hesap e-posta değişikliği ve API isteği limitleri gibi zamana dayalı limitler söz konusu olduğunda, zaman kısıtlaması ortadan kalktıktan sonra işlemi tekrar deneyebilirsiniz. Ayrıca bu makaleye de göz atabilirsiniz. Twitter limitleri konusuna dikkat etmek gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz